Dermaterapi

MEDİKAL DERMATERAPİ UYGULAMASI

DERİMİZ EPİDERMİS, DERMİS VE BAĞ DOKUSU OLMA ÜZERE ÜÇ TABAKADAN OLUŞUR. EN ÜST TABAKASININ STRATUM KORNEUM DEDİĞİMİZ DIŞ KATI, YABANCI MADDELERİN DERİMİZDEN GEÇİŞİNİ ÖNLER.

İLAÇ, KREM, SERUM GİBİ MADDELERİN DERİDEN EMİLİMİNİ VE DOLAYISIYLA TEDAVİ ETKİSİNİ ARTIRMAK İÇİN GÜNÜMÜZDE ‘MİKROİĞNELEME YÖNTEMİ’ KULLANILMAYA BAŞLANMIŞTIR.

DERMATERAPİ BÜYÜME FAKTÖRÜ, BİOMİMETİK PEPTİD VE KÖK HÜCRE EKSTRESİ İÇEREN SERUMLAR, GECE KREMLERİ, KIRIŞIK AÇICI ÜRÜNLER GİBİ YENİLEYİCİ, SIKILAŞTIRICI, ONARICI BAKIM ÜRÜNLERİNİN ETKİLERİ MEDİKAL CİLT BAKIMLARI İLE ELDE EDİLEBİLİR.

CİLDE UYGUN OLAN ÜRÜNLERİN, UYGUN DOZLARDA KULLANILMASI İLE SAĞLIKLI BAKIMLAR, TEDAVİ VE YAŞLANMANIN GECİKMESİNE YARDIMCI OLURKEN, KOZMETİK MALZEMELERİN CİLDİMİZDE NEDEN OLDUĞU HASARLARI DA ENGELLENMESİNE YARDIMCIDIR.

 

DERMAROLLER CİHAZI

DERMAROLLER, BİR SİLİNDİR ÜZERİNDE SIRALANMIŞ MİKROİĞNELERİ OLAN BİR TEDAVİ ARACIDIR.

STANDART DERMAROLLER’DA 0.1 MM ÇAPINDA, UZUNLUKLARI 0.5 İLE 2.0 MM ARASINDA DEĞİŞEBİLEN, 8 SIRA HALİNDE TOPLAM 192 ADET MİKROİĞNE BULUNUR. BU SİLİNDİR DERİ ÜZERİNDE HAREKET ETTİRİLEREK MİKROKANALLAR AÇILIR.

MİKROİĞNELEME AMACIYLA KULLANILAN BİR DİĞER ARAÇ DA DERMASTAMP’TIR. DERMASTAMP’TE İĞNELER SİLİNDİR YERİNE, DİKDÖRTGEN ŞEKİLLİ BİR BAŞLIK ÜZERİNE SIRALANMIŞTIR. DERMAROLLER’A GÖRE DAHA AZ SAYIDA VE DAHA KISA İĞNELERİ BULUNMAKTADIR. ÖZELLİKLE SAÇLI DERİ UYGULAMALARINDA TERCİH EDİLİR. DERMASTAMP DİKDÖRTGEN ŞEKİLLİ OLDUĞUNDAN, SAÇLARIN DOLANIP KOPMASI ÖNLENMİŞ OLUR.

 

MEDİKAL DERMATERAPİ

  • CİLDİN YAĞ VE NEM DENGESİNİN DÜZENLENMESİNDE,
  • AKNE VE SİVİLCE PROBLEMLERİNİN GİDERİLMESİNDE,
  • LEKE VE ÇİL GİDERİLMESİNDE,
  • AKNE VE CİLT YAĞLANMALARINDA,
  • HAMİLELERDE VEYA DOĞUM KONTROL HAPI KULLANAN BAYANLARDA ORTAYA ÇIKAN MELASMA GÖRÜLEN BÖLGELERDE KULLANILIR.
  • CİLTTE MEYDANA GELEN YAŞLANMA BELİRTİLERİNDE,
  • KALITSAL OLARAK CİLTTE MEYDANA GELEN BOZUKLUKLARIN DÜZELTİLMESİNDE,
  • CİLTTE MEYDANA GELEN ÇATLAKLARDA,
  • ELASTİKİYET KAYIPLARINDA, ETKİLİ VE GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE KULLANILMAKTADIR

*MELASMA, HORMONLARIN AŞIRI UYARILMASI İLE ORTAYA ÇIKAN HORMONAL BİR HİPERPİGMENTASYON ÇEŞİDİDİR. GENELLİKLE HAMİLELERDE (BU YÜZDEN HAMİLELİK MASKESİ OLARAK DA BİLİNİR), DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLARDA VEYA KOZMETİKLER VE İLAÇLARDA SEBEP OLABİLİR.