Solaryum

S A Ğ L I K L I     B R O N Z     B İ R     T E N


SOLARYUM
Bronz bir ten, kusursuz ve pürüzsüz görüntü için eşsiz bir uygulama...

 Bronz bir ten pek çok kadının gözdesi...

Günümüzde oldukça sık tercih edilen bronzlaşma metodu olan solaryum Royal Derm’de !

 

SOLARYUM, GÜNEŞ IŞIĞININ BEDENİMİZ ÜZERİNDE YARATTIĞI ETKİLERİN, YAPAY YOLLA ELDE EDİLEREK SUNULDUĞU BİR HİZMETTİR. SOLARYUM İŞLEMİ, ULTRAVİYOLE IŞINI ÜRETEN YAPAY BRONZLAŞTIRICI CİHAZLARLA, KAPALI KABİNLERDE VÜCUDUN DEĞİŞİK AÇILARDAN IŞIN ALMASI SAĞLANARAK GERÇEKLEŞTİRİLİR. SOLARYUM CİHAZLARI İLE, GÜNEŞ IŞINLARININ SAĞLIKLI ETKİLERİNDEN OPTİMUM DÜZEYDE FAYDA SAĞLANIRKEN, GÜNEŞ IŞINLARININ ZARARLI ETKİLERİ DE ETKİSİZ HALE GETİRİLİR.

 HERŞEYDEN ÖNCE CİLDİNİZDE OLUŞAN BRONZLUK SAYESİNDE KİŞİNİN DAHA CANLI, DAHA PARLAK VE SAĞLIKLI GÖRÜNMESİNİ SAĞLAR. BU DURUMDA KİŞİNİN KENDİNE OLAN ÖZGÜVENİNİ ARTTIRIR.
•    SOLARYUM UYGULAMASINDA ALINAN ULTRAVİOLE SAYESİNDE MUTLULUK HORMONU (ENDORFİN ) SALGILANIR,  KİŞİ KENDİNİ RAHATLAMIŞ VE MUTLU HİSSEDER. DEPRESİF RUH HALİNİ MÜMKÜN OLAN EN POZİTİF RUH HALİNE DÖNÜŞTÜRMEDE OLDUKÇA ÖNEMLİ BİR FAKTÖRDÜR.
•    VÜCUTTAKİ KAN DOLAŞIMINI ARTTIRDIĞI İÇİN HÜCRE YENİLENMESİNİ SAĞLAR, METOBOLİZMAYI HIZLANDIRIR, CİLT YÜZEYİNDE PÜRÜZSÜZ, PARLAK VE SAĞLIKLI BİR GÖRÜNÜM SAĞLAR.
•    KAN DOLAŞIMINI ARTTIRDIĞI, METOBOLİZMAYI HIZLANDIRDIĞI VE MUTLULUK HORMONU (ENDORFİN) SAĞLADIĞI İÇİN AYNI ZAMANDA CİNSEL İSTEĞİ DE ARTTIRMADA OLDUKÇA ETKİLİDİR.
•    KEMİK GELİŞİMİNDE VE KEMİKLERİN İHTİYACI OLAN D VİTAMİNİ SENTEZİNDE EN ETKİLİ ARAÇLARDAN BİRİ OLARAK GÜNEŞ VE SOLARYUMDAKİ ULTRAVİOLE IŞINLAR GÖRÜLÜR.  ÖZELLİKLE BAYANLARIN MENOPOZ DÖNEMİNDE GELİŞEN KEMİK ERİMESİ (OSTEOPOROZ) PROBLEMİNİ EN AZA İNDİRMEK, BU OLUMSUZ ETKİLERDEN KORUNMAK İÇİN GENÇ YAŞLARDA MÜMKÜN OLDUĞUNCA ULTRAVİOLE IŞINLARDAN FAYDALANMAK GEREKİR. 
•    GÜNEŞLENME SIRASINDA VÜCUTTA MEYDANA GELEBİLECEK  DERİN CİLT YANIKLARI, LEKELENMELER, DERİNİN SU TOPLAMASI VE SOYULMASI GİBİ OLUMSUZLUKLAR, SOLARYUM CİHAZLARINDA FİLTRELENMİŞ, SÜRESİ CİLT TİPİNE GÖRE TESPİT EDİLMİŞ SEANSLAR SAYESİNDE YAŞANMAZ VE ÇOK DAHA GÜVENLİ BRONZLAŞMA ELDE EDİLİR.
•    VİRAL HASTALIKLARA KARŞI DİRENCİ ARTTIRIR. SOLARYUMDAN FAYDALANAN KİŞİLER GENELLİKLE KIŞIN DAHA AZ ÜŞÜRLER, GRİP VE DİĞER VİRÜS İÇERİKLİ HASTALIKLARA KARŞI ÇOK DAHA FAZLA DAYANIKLI OLURLAR.
•    SOLARYUM UYGULAMALARI BAZI CİLT HASTALIKLARINDA YARDIMCI TEDAVİ YÖNTEMİ OLARAK KULLANILIR. SEDEF, SİVİLCE, AKNE TEDAVİLERİNDE UZMANLARIMIZIN BELİRLEYECEĞİ SÜRELERDE VE DOZLARDA UYGULANIR.